0товарів: 0 грн. 

Що робити, якщо малюк не спить: топ-7 порад

Багато батьків погодяться - немає нічого кращого, ніж дивитися на мирно сплячу дитину в ліжечку. У денний час хочеться милуватися таким, що дрімає крихіткою, а вночі - спокійно відпочивати разом з ним. Але так буває не завжди. У багатьох сім'ях ростуть неспокійні малюки, які не можуть довго спати, тим самим вимотуючи себе і віднімаючи останні сили у усіх членів сім'ї.

Причини такої поведінки можуть бути різними - від проблем із здоров'ям, до особливостей характеру або психіки. Тому, в першу чергу, важливо виключити наявність якого-небудь захворювання, відвідавши педіатра разом з дитиною. Якщо із здоров'ям все нормально, треба вирішувати проблему, скориставшись перевіреними на практиці і дієвими радами. Ще важливо розуміти, що причини поганого сну у дітей різного віку можуть відрізнятися. Немовлята найчастіше прокидаються і плачуть від голоду. Тому ігнорувати такий сигнал не можна. Мамі слід запастися терпінням на деякий час. Також їй згодиться нічна сорочка для годування, яка зробить цей процес комфортнішим.

Як нормалізувати сон дитини

Як показує практика, деякі діти добре сплять тільки з батьками, інші вважають за краще відпочивати наодинці. Важливо зрозуміти, яке навколишнє оточення є найбільш комфортним для вашого малюка, після чого спробувати створити необхідні умови. Важливе значення має правильна підготовка до сну. Треба зрозуміти, що подобається крихітці, і організувати своєрідний щовечірній ритуал.

Пропонуємо ознайомитися з ТОП-7 рад, які допоможуть нормалізувати сон дитини :

  1. Уранішнє пробудження в один і той же час.
  2. Спокійна, розслабляюча обстановка в спальні (дитячій кімнаті)
  3. Використання зволожувача повітря, підтримка нормального температурного режиму (не вище за 23 градуси).
  4. Відсутність телевізора, смартфону або іншого пристрою перед сном, малюка, що привертає увагу.
  5. Правильне харчування впродовж дня і легка вечеря перед сном (груднички не повинні засинати під час годування грудьми або з пляшки).
  6. Спокійне спілкування перед сном без активних ігор.
  7. Сон тільки в дитячому ліжечку з перших днів життя.

Якщо наслідуючи перелічені вище ради не вдається нормалізувати дитячий сон, краще не витрачати свої нерви і звернутися по допомогу до фахівців. Є думка, що постійний недосип може негативно позначитися на здоров'ї дитини, а саме, на розвитку головного мозку.

496