Після насиченого робочого дня хочеться розслабитись, відпочити та відновити сили для подальших справ. Мало хто замислюється над тим, як цього реально досягти. Насправді це не так складно, якщо облаштувати затишне та комфортне спальне місце, обравши якісний ортопедичний матрас для сну. Ми пропонуємо п’ять простих кроків до вибору ідеальної моделі, яка поліпшить якість вашого сну та допоможе організму відновити сили.
Крок 1. Обираємо жорсткість матраса
Однією з найголовніших характеристик ортопедичного матрасу є його жорсткість, оскільки саме від неї залежить повноцінний відпочинок та самопочуття. Розрізняють декілька варіантів:
- підвищена жорсткість — підходять для тих, хто має певні захворювання опорно-рухового апарату. Зазвичай для наповнення використовують кокосове волокно, ущільнений пінополіуретан тощо. Поверхня такого виробу тверда, але ідеально підтримує тіло людини, у якої є проблеми з хребтом;
- середня жорсткість — оптимальний варіант для здорової людини. Такі ортопедичні матраси виготовлені з латексу, кокосової койри, ППУ та поєднання цих матеріалів. Це універсальний варіант для сну, здатний задовольнити потреби користувачів;
- низька жорсткість — такі вироби підходять для дітей шкільного віку, а також для людей похилого віку. Як наповнювач використовується натуральний або штучний латекс.
Жорсткість ортопедичного матрасу обов’язково вказана у супровідному паспорті до виробу. Варто враховувати, що людям з невеликою вагою підійдуть м’які моделі, а тим, хто має зайві кілограми, краще зупинити вибір на виробі із середньою жорсткістю.
Крок 2. Не забуваємо про вагу
Окрім вибору жорсткості, важливо враховувати вагу людини, яка планує свій відпочинок на такому виробі. Саме від цього залежатиме термін служби поверхні для сну. В рекомендаціях до кожної моделі обов’язково вказана допустима максимальна вага на одне спальне місце. Варто враховувати, що ваша вага при цьому має бути меншою на 5-20 кг.
Наприклад, ортопедичний матрас SoNLaB Latex Т16 витримує навантаження до 110 кг, а це означає, що вага людина має бути 90 кг і менше. Якщо ігнорувати це правило, виріб швидке втратить свої експлуатаційні якості.
Також слід пам’ятати, що людям із зайвою вагою краще обирати вищі та жорсткіші варіанти матрасів. Для людей середньої комплекції вибір може бути більш універсальним.
Крок 3. Розмір та висота матраса
Зручність відпочинку залежить від висоти ортопедичного матрасу. Якщо вам треба створити зручні умови для сну, але замість ліжка у вас є диван, ви можете обрати матрас-топер — це тонкий виріб (товщиною 5-7 см), який кладуть поверх спальної поверхні. В таких умовах він здатний забезпечити ортопедичний ефект.
Для повноцінних ліжок підходять ортопедичні матраси товщиною від 14 см. Втім максимально комфортний сон можуть забезпечити вироби висотою 19-23 см.
Обираючи розмір матраса, варто враховувати довжину та ширину ліжка. Вони мають співпадати, оскільки менший за шириною матрас може викликати незручність під час відпочинку. Якщо ви маєте нестандартне за розмірами ліжко, варто скористатись послугою виготовлення ортопедичного матрасу на замовлення.
Крок 4. Вибір типу матраса
Сучасні компанії випускають два види виробів: пружинні та безпружинні. Кожен з них має свої переваги та недоліки. Пружинні моделі мають доступну вартість, втім вони не є довговічними, адже безпосередньо самі пружини швидко зношуються (особливо, якщо мова йде про блок «Боннель», в якому всі елементи є залежними один від одного). Також такі варіанти є не дуже практичними, адже між пружинами може збиратись пил.
Безпружинні матраси мають чітко виражений ортопедичний ефект, практичні у використанні та догляді. Та обираючи виріб з натурального латексу, ви маєте бути готовими до високої ціни моделі. Дешевші варіанти виготовлені з щільного ППУ.
Крок 5. Матеріал наповнення має значення
Одним з найпопулярніших матеріалів є латекс. Його виготовляють з соку тропічних дерев, тож це натурально та безпечно. Такі вироби мають ортопедичний ефект, адже без проблем приймають контури тіла і забезпечують підтримку хребта. Матеріал добре витримує навантаження, а завдяки комбінуванню з іншими матеріалами можна збільшити жорсткість виробу.
Пінополіуретан — це штучний латекс, який за характеристиками подібний до натурального матеріалу, втім має доступну вартість. Він здатний витримувати підвищені навантаження, а ще у нього тривалий термін служби.
Кокосова койра — натуральний матеріал, який доволі часто комбінують з натуральним та штучним латексом для забезпечення оптимальної жорсткості виробу. Він не алергенний, не схильний до гниття та забезпечує швидке випаровування вологи. Наприклад, дитячі безпружинні матраси SoNLaB містять високоякісну кокосову койру для забезпечення комфортного відпочинку малечі.