Прихильників безпружинних матраців досить багато. І їх кількість постійно збільшується. Пояснюється даний факт тим, що ці конструкції мають низку важливих переваг, які найчастіше пояснюють вибір. Безпружинні матраци залучають наступними обставинами:
- Надають хороший ортопедичний вплив.
- Мають невелику масу в порівнянні з пружинними, їх значно простіше переміщати.
- Простота конструкції, що виключає внутрішні поломки.
- Відсутність внутрішніх порожнин, де може накопичуватися пил.
- Відсутність ефекту хвилі при переміщенні матрацом.
- Відсутність металевих елементів, що унеможливлює накопичення статичної електрики.
Види безпружинних виробів
Щоб зрозуміти, який безпружинний матрац кращий і який вам оптимально підійде, необхідно познайомитися з тим, які види виробів існують і в чому їхня відмінність.
За жорсткістю матраци без пружин можуть бути:
- жорсткими;
- середньої жорсткості;
- м'якими;
- проміжний рівень жорсткості (нижчий або вищий за середній).
За конструктивними особливостями безпружинні матраци поділяються на:
- моделі з моноблоком з одного виду наповнювача;
- моделі шаруватої структури, що містять кілька видів наповнювача (у тому числі двосторонні вироби, що мають різну жорсткість сторін);
- моделі із позонною жорсткістю, яка утворюється при вставці фрагментів різних наповнювачів на одній поверхні.
Необхідний рівень жорсткості у безпружинних виробах досягається використанням наповнювачів у різних поєднаннях.
Наповнювачі
Наповнювачі, що використовуються для безпружинних моделей, дуже різноманітні. Вони можуть бути натуральні та штучні.
- Серед натуральних особливе місце посідає латекс. Цей матеріал одержують із тропічних каучуконосних рослин, зокрема, гевеї. Латекс має бактерицидні властивості. За своєю структурою це м'який матеріал і для надання поверхні з латексу більшої жорсткості під нього укладають шар кокосової койри.
- Кокосове волокно – це також один із найпопулярніших наповнювачів. Воно має високу екологічність і гігієнічність, практично не піддається руйнуванню.
- Поєднання кокосу та латексу – класичний варіант ортопедичного матраца середньої. До жорстких природних наповнювачів належать також кінський волос, морські водорості, волокна сизалю.
- М'які штучні наповнювачі найчастіше виготовляються з пінополіуретану або його аналогів (еластоформ, білаксіласт). Такий матеріал за властивостями наближається до латексу, але має меншу вартість. Пінополіуретан може бути використаний як моноблок, але іноді для підвищення рівня жорсткості посилюється шаром кокосової койри або волокнами сизалю.
- До жорстких штучних наповнювачів відноситься холлофайбер-хард. Це нетканий матеріал, що складається із суміші синтетичних волокон. Він має високу міцність, пружність, має відносно невелику вагу. Не викликає алергії.
- Середній за жорсткістю струттофайбер – це комбінований наповнювач, до його складу можуть входити і волокна поліестеру, волокна бавовни, льону, вовни або кокосу. Відмінний замінник традиційного поролону.
- Особливе місце займають матраци з ефектом пам'яті, наповнені меморі мемолатекс). Цей матеріал відрізняється здатністю відтворювати контури фігури і «запам'ятовувати» їх, зберігаючи в місцях застосування навантаження точні «відбитки» тіла. В результаті виникає особливий ортопедичний ефект, який лежить на такому матраці майже не відчуває поверхні.
І на завершення – кілька загальних правил про те, як вибрати безпружинний матрац для комфортного сну.
- Людині середньої статури підійде середньожорстка поверхня в комбінації «латекс-кокос».
- Тим, хто має значну масу тіла, не рекомендуються м'які латексні або пінополіуретанові вироби, а підійде матрац з додатковим шаром кокосу.
- Для легких і мініатюрних людей цілком підійде м'який матрац