Сучасна людина настільки всередині і зовні «просочений» сучасними штучними матеріалами, що навряд чи можна знайти сферу людського життя або його діяльності, де не використовується пластик, синтетичні матеріали та інші чудеса сучасної цивілізації і просунутої наукової думки.
Синтетика міцно увійшла і в ужиток людини: в меблі, яка його оточує. Засилля штучних матеріалів і технологій останнім часом стало народжувати справедливий протест великої кількості людей, які борються за повернення «до витоків»: до землі, до природних матеріалів і технологій, до відмови від благ цивілізації, які тільки «псують і розбещують» людини. Так в останніх колекціях виробників м'яких меблів знову стали з'являтися «чисті» колекції тканин : і з точки зору екології, і з точки зору їх належності до натуральних матеріалів і способам їх виробництва. Знову ввійшли в моду натуральні бавовна і шерсть, пенька, койра кокоса і кінський волос в якості оббивки.
Але чи можна сьогодні обійтися без синтетики? Насправді всі розмови про «натуральності» сучасних тканин для м'яких меблів вірні не на всі сто відсотків. Виявляється, розумне поєднання натуральних і синтетичних матеріалів дає в результаті тільки плюси. Розуміння того, що можна виділити в матеріалах тільки їх позитивні сторони, дає приголомшливі результати.
Всі ми знаємо, що натуральні тканини приємні на дотик, не електризується, багато хто з них є гіпоалергенними. З іншого боку, синтетичні волокна додають матеріалу міцність, водостійкість і грязеотталківаемость. Більш того, новітні технології та наукові розробки надають сучасним волокнам і матеріалами на їх основі, воістину, чудодійні властивості, які з успіхом використовуються не тільки в меблевій промисловості, але в багатьох інших галузях.
Здатність певних видів тканин «розумно» функціонувати: «дихати», тобто, пропускати вологу назовні, але не давати їй проникнути всередину давно використовується в текстильній промисловості, особливо в специфічних її галузях: створення спортивної та спеціальної професійної одягу. Ті ж властивості надають фізичну стійкість і практичність м'яких меблів. Наприклад, такий важливий для тканини фактор як усадка натурального волокна під впливом зовнішнього середовища: вологи, тепла. Сучасні синтетичні волокна, що додаються до натурального матеріалу, позбавляють нас від страху за покручений і «сіла» на каркасі оббивку.
Або, візьмемо, наприклад, таку популярну і приємну на дотик тканину як велюр. Слово «велюр», зрозуміло, не є перекладом з болгарського на російський, а прийшло в інші мови з латини через французьке слово «velours», тобто, «оксамит» ( «villosus» по-латині - «волохатий, волохатий»). Велюр є певним поєднанням бавовняного і шовкового волокна. Всі прекрасно розуміють, що використання натурального шовку зробило б цей матеріал недоступним великої частини жителів через його ексклюзивності і дорожнечі. Його синтетичний аналог хімічно ідентичний натуральному волокну і має ті ж властивості, але при цьому значно дешевше у виготовленні.