Розвиток грибка, скупчування конденсату, пліснява, важке повітря - усе це говорити про підвищену вологість в приміщенні, від якої страждають не лише стіни, одяг, меблі, одяг, але і побутова техніка. Розвиток плісняви негативно впливає на стан і здоров'я людини. Розв'язати проблему допоможе осушувач повітря. Основне завдання устаткування - фільтрація повітряного об'єму, для подальшого утримання вологи, що проходить крізь нього. Бувають такі облаштування побутового і промислового призначення.
Осушувач повітря - які різновиди існують
Виробники пропонують різні моделі пристроїв, які відрізняються габаритами, конфігурацією, конструктивними особливостями і принципом роботи. Бувають осушувачі стаціонарними і мобільними. Основні типи пристроїв :
- Адсорбційні
- Конденсаторні
- Асиміляційні.
Устаткування адсорбційного типу найчастіше встановлюють на промислових підприємствах з великою площею. Зайва волога залишається в абсорбенті, через який проходить повітря. За допомогою таких виробів вдається видалити вологу на складах з продуктів харчування. Використати таке устаткування можна при низьких температурах:
- підвалах
- морозильних камерах
- не опалюваних складах.
Конденсаційний принцип роботи полягає в конденсації вологи з повітря. Таке устаткування використовується всюди. Це найпоширеніший варіант, який функціонує при температурі в приміщеннях від 10 градусів за Цельсієм. Подивитися огляд моделей з відгуками на сучасні осушувачі повітря конденсаційного типу можна на сайті спеціалізованого інтернет-магазину. Основна перевага таких виробів - висока продуктивність. Вимірюється вона в літрах в годину або добу.
Оснащений осушувач двигуном, за допомогою якого і нагнітається в систему вологе повітря. Останній потрапляє у випарник, охолоджується він завдяки холодагенту. Осушене повітря проходить через гарячий конденсатор, прогрівається і подається в приміщення. Це відмінний варіант для установки на великих площах і у басейнах.
Принцип роботи асиміляційного типу осушувачів полягає в повітрообміні між вулицею і приміщенням за допомогою вентиляційних систем. З вулиці нагнітається свіже повітря, а вологий викидається назовні. До недоліків такої системи можна віднести значну втрату теплової енергії. Використати устаткування в холодний час нераціонально.
Об'єм бака, шумність, розмір, повітрообмін, продуктивність - основні параметри вибору осушувачів.