Ванна кімната давно перестала бути приміщенням, відведеним тільки для гігієнічних потреб. Сьогодні ванна розглядається як окрема кімната, покликана виконувати безліч важливих функцій і завдань.
Відмінна риса ванній - поділ на кілька функціональних зон:
- перша і найголовніша - для водних процедур;
- друга - для косметичних;
- у випадку з суміщеними санвузлами третьої зоною служить туалет.
В процесі облаштування ванної кімнати необхідно грамотно розпланувати використання відведеної площі, а також виконати розрахунок освітлення. У більшості випадків ванні, душові та туалетні кімнати обладнуються настінним і стельових освітленням. Настінні світильники (бра) актуальні для установки в зоні, відведеної під гігієнічні та косметичні процедури, а також над дзеркалом. Альтернативне рішення, пропоноване сучасним ринком - дзеркала з вбудованим підсвічуванням.
Для стельового освітлення використовуються стельові або вбудовані світильники. У більш рідкісних випадках застосовують підвісні світильники і споти. Головна функція даних освітлювальних приладів - створення загального освітлення, достатнього для всієї площі ванної кімнати.
Як вибрати світильник для ванної?
В процесі вибору будь-якого товару покупці беруть до уваги базові критерії оцінки:
- ціна виробу;
- якість матеріалів виготовлення, складання і т.д.;
- виробник;
- зовнішній вигляд, дизайн і стилістика.
Говорячи про світильники, до переліку основних критеріїв вибору варто також включити яскравість освітлення, тип лампочок і відтінок світла. Вибираючи освітлювальні прилади для ванної кімнати, основний упор слід робити зовсім не на дизайн світильника або його ціну - безпека в пріоритеті. Ванна кімната відноситься до приміщень з високою вологістю, що зобов'язує дотримуватися обережності при використанні електричного струму.
Безпечні світильники для ванної
Щоб уберегти користувачів від смертельної комбінації електрики і вологи, виробники випускають спеціальні моделі світильників, захищені від попадання пилу і води. Переконатися в наявності у світильника такого захисту дуже просто: достатньо ознайомитися з коробкою або додається до приладу інструкцією. Ступінь пило-та вологозахисту представлена у вигляді складеного позначення з поєднання букв IP і цифрового коду:
- Стандарт IP 44 - світильник захищений від потрапляння випадкових бризок і крапель.
- Стандарт IP 55 - освітлювальний прилад здатний безпечно працювати навіть в разі прямого контакту зі струменем води. Такий ступінь захисту характерна приладів зовнішнього освітлення.
При відсутності на коробці або в інструкції даної інформації можна зробити висновок про те, що світильник не захищений від попадання води і пилу. Навіть якщо продавець або консультант намагаються переконати вас у зворотному, пам'ятайте: настільки важливі специфікації завжди вказуються в супутніх документах. Користуватися подібною приладом в приміщенні з високою вологістю потрібно з обережністю.