Покритий яскравою зеленню газон, запашний квітучий сад-мрія кожного власника приватного будинку або дачі. Щоб зробити привабливим свою присадибну ділянку, недостатньо просто посадити квіти, посіяти траву, своєчасно стригти газони і оновлювати квітники. Без отримання рівномірного і достатньої кількості вологи рослини не зможуть рости і розвиватися, трава на газоні засохне, а плодові дерева і кущі не будуть добре плодоносити. Тому попит на автоматичний полив газону в Києві постійно зростає, а питання, Як вибрати найбільш підходящу систему, стає надзвичайно актуальним.
Правильний вибір
Низька ефективність автополиву найчастіше пов'язана з неправильним вибором комплектуючих, обладнання-зрошувачів, насосів, а також недоліками проектування. Уникнути цього можна, якщо розуміти, чому приділити увагу при покупці системи автополиву.
Є чотири параметри, на які слід орієнтуватися при виборі автоматичного поливу:
- варіант зрошення.
- особливості ділянки.
- кількість і характеристики зон.
- застосовується борудування.
Варіант зрошення
Полив ділянки здійснюється за допомогою розбризкувачів:
- висувного типу (Роторні, віялові),
- не висувного (кругові, імпульсні, осцилюючі, шланги дожування)
Особливості ділянки
Зрошувачі високого тиску не підійдуть для газону з ніжною рослинністю – зі збільшенням радіусу поливу зростає тиск і сила подачі води в системі.
Для догляду за делікатними квітами, кущами підійдуть дощові зрошувачі зі щадним розбризкуванням вологи.
Зонування
При розробці проекту автоматичного поливу необхідно врахувати ділянки, яким необхідно регулярне зволоження з проникненням вологи в грунт на глибину 5-6 см.якщо її не буде вистачати, трава засохне і вигорить на сонці.
Планування дозволяє розбити ділянку на зони, підібрати необхідне обладнання за кількістю, видами, і налаштувати його ефективну роботу.
Обладнання
Комплектуючі системи зрошення повинні підходити під технічні можливості системи водопостачання території, а їх функціональні особливості – відповідати поставленим завданням.Існує умовний поділ обладнання на два види:
- надземне;
- підземне.
По кожній зрошує системі (спринклерної, крапельної) передбачається відповідний тип обладнання – з більш високою функціональністю і додатковими параметрами. Це дозволить знизити витрату енергоресурсів (води, електроенергії).